Dla mojej kochanej Córeczki

„Spieszmy się kochać dzieci, tak szybko odchodzą z domu.”

I.Majewska- Opiełka

Dziś moja Córeczka kończy trzy latka. I dziś, jak co roku od trzech lat życzę jej, żeby była szczęśliwym, coraz bardziej świadomym siebie Człowiekiem. Bardzo ją kocham. Jest taka wrażliwa, dobra i wnosi tyle radości do naszego domu.

Rzecz jasna ma swoje humory i upór, z którym nie zawsze mi po drodze w lubieniu i cierpliwości, ale zawsze po drodze w akceptacji jej osoby. Te dziecięce reakcje, pokazują, jak bardzo szybko uczy się świata, próbuje rożnych rozwiązań, oczekując, że swoją dorosłą postawą pomogę jej odczytać te zachowania, zinterpretować, nadać rangę skuteczności, dobra lub zła. Wiem, że nie mogę zatrzymać chwili, że jej dziecięca spontaniczność, kiedyś wygaśnie i zamieni się w inne, dojrzalsze reakcje. Dziś chcę spokojnie towarzyszyć jej w byciu dzieckiem, uczyć świata, szacunku do siebie i drugiego człowieka, wyrabiać nawyki, które ułatwią jej życie i pozwolą czuć, że codziennie osiąga sukces w robieniu czegoś dla siebie i w relacjach z innymi.

Dziś dla niej dedykuję ten wzruszający film, teledysk. Dla mnie kryje w sobie tajemnicę rodzicielskiej akceptacji dla dojrzewania własnych dzieci, odkloszowania swoich reakcji. W zamian za to ofiarowanie mądrej, pełnej miłości postawy towarzyszenia, wspierania i bycia po prostu.

Reklamy
Categories: Bez kategorii | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: