Praca w Polsce JEST!

poland-643760__180Wczoraj na FB poprosiłam moich znajomych o pomoc w znalezieniu pracy dla mamy mojej koleżanki. Dziękuję wszystkim za dobre myśli i wszelką pomoc ❤ Świat jest cudowny! Jeśli czujecie, że sami nie potraficie znaleźć w sobie siły, czasem wystarczy tylko coś głośno powiedzieć, a jakiś dobry Człowiek wyciągnie do Was rękę, by Wam lub bliskim pomóc. Doświadczam tego codziennie. Szczęściara, prawda? 🙂

Pamiętajcie, że praca w Polsce jest. Tylko od nas zależy, czy będziemy chcieli ją znaleźć, bo praca nóg nie posiada i sama do nas raczej nie przyjdzie 🙂 Czasem wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć, aktywnie poszukać lub poprosić znajomych o pomoc. A może pomysł na biznes życia jest w waszych głowach?

Pamiętam jak zaczynałam aktywnie poszukiwać pracy kończąc studia. Kilka miesięcy przed obroną dyplomu napisałam listy motywacyjne i CV, spakowałam w czterdzieści bielutkich kopert i wysłałam do czterdziestu gdańskich szkół państwowych, placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. Planując swoją ścieżkę zawodową już na trzecim roku studiów podjęłam kolejne studia zaoczne, uczęszczałam na ciekawe szkolenia i kursy, doskonaląc swoje kompetencje, udzielałam się wolontaryjnie, pracowałam. Kto mnie zna z czasów studenckich, pewno czytając ten post uśmiecha się teraz porozumiewawczo. 😀 (Maryś to dla Ciebie 😉 ) W efekcie po otrzymaniu tytułu magistra, pierwszego września czekała na mnie wymarzona na tamten moment praca, w miłej, niewielkiej szkółce w centrum gdańskiego Wrzeszcza. Zaznaczę, że studia kończyłam w Warszawie i w Trójmieście nikogo, poza moim prywatnym, przyszłym mężem nie znałam. No, ale co się nie robi z i dla miłości.

Nie wszyscy moi znajomi znaleźli pracę od prazu po studiach.

„Ty to masz szczęście!”- znów ktoś mógłby tak powiedzieć. Może i mam, ale nie dlatego, że się w czepku urodziłam, ale dlatego, że intensywną i jakże świadomą pracą nad sobą do tego doszłam. Nie robiłaby teraz w moim życiu tak pięknych rzeczy, nie pisałabym teraz bloga, nie dzieliłaby się doświadczeniami, które dane mi było przeżyć, gdyby nie praca nad sobą, swoim charakterem i kilkoma ważnymi umiejętnościami, które zdecydowanie ułatwiają życie.

Należą do nich: umiejętność planowania, przewidywania skutków swoich działań, cierpliwe czekanie na efekt swojej pracy, zdrowa determinacja w dążeniu do celu, choćby miało to trwać kilka miesięcy, czy nawet lat. Zdecydowanie do tej wyjątkowej listy dopiszę jeszcze: kreatywność, odwagę, wiarę w Ludzi, umiejętność zarządzania sobą w czasie, życie z pasją, praca nad poczuciem własnej wartości, proaktywne podejście do codzienności, prawdziwie rozumiane pozytywne myślenie, posiadanie w życiu zasad i kierowanie się nimi w dążeniu do spełnienia marzeń, skupianie swoich działań wokół uniwersalnych pryncypiów i indywidualnych wartości, umiejętność wybaczania sobie i innym, wiara w to, że ode mnie samej zależy zmiana w moim życiu, wybór wymarzonej pracy również, umiejętność dostrzegania w sobie i innych nieograniczonego potencjał i siły do zmian na lepsze, pielęgnowanie ciepłych relacji z istotnymi w moim życiu Ludźmi.

 „Zarażasz miłością i optymizmem Marto!!!”– usłyszałam ostatnio od bliskiej, znajomej osoby. Tak, zgadzam się, zarażam. Wierzę, że zarażę dziś i was Kochani do wiary w marzenia o prawdziwym szczęśliwym życiu prywatnym i zawodowym. Nie takim jak piszą w książkach i pokazują na kinowych ekranach, ale takim, jakie malują oczy waszej wyobraźni i podświadomość.
DSC_7281 (2)Słuchaj głosu intuicji. Konsultuj z ważnymi dla Ciebie Osobami swoje plany. To wszystko było i jest we mnie, a Logodydaktyka- bardzo spójna koncepcja wspierająca rozwój osobisty i firm, pomogła mi poukładać sobie to, co było mi znane z autopsji, ale jakieś takie rozbiegane, jak pisał pewien znany poeta „myśli nieuczesane” 🙂

Opowiem Wam teraz pewną historię o Kimś naprawdę wyjątkowy, którego miałam przyjemność poznać.

W miejscowości, z której pochodzę (Nidzica) jest pewna Pani. Założyła ona własną firmę, zajmującą się sprzątaniem w domach. Niesamowity Człowiek, ciepły, dobry, zdecydowanie wiedzący po co i dlaczego robi w życiu to, co robi. Miałam przyjemność obserwować Panią Grażynkę w pracy i szczerze z nią porozmawiać. Powiedziała mi kiedyś, że kocha swoją pracę i stara się, żeby przynosiła innym radość. Myje, porządkuje, układa, poleruje…. i robi wiele innych czynności na najwyższym poziomie własnych możliwości. Czynności te składają się na jej sukces- czyste, pachnące mieszkania, uśmiechnięci klienci i płynące za tym pieniądze, za które może nie tylko zakupić lepszy sprzęt i rozwijać swój biznes, ale i spełniać własne prywatne marzenia. Nie czuje się mniej wartościowa przez to, że sprząta. Jej praca w pewnym sensie jest służbą innym, (tak jak moja, tylko ja uszczęśliwiam innych w innym zakresie, w inny sposób i za pomocą innych narzędzi 🙂 ).

Zachęcam Was do spojrzenia na własne życie w kategorii służby dla Innych Ludzi.

Z pewnością znajdziecie tam cele większe niż wy sami.

Pani Grażynka zakładając swoją firmę słyszała gdzieś za plecami głosy mniej życzliwych Ludzi „Nie uda ci się. To małe miasteczko, ludzie mało tu zarabiają. Nie stać ich na to, żeby płacić jeszcze komuś za sprzątanie w mieszkaniach. Sami zrobią to lepiej, itd.) Pani Grażynka jest wyjątkowa. Nie poddała się. Miała marzenia, wizję i misję swojej firmy, ale przede wszystkim charakter, który nie pozwolił jej porzucić marzeń o własnym biznesie i godziwie zarobionych pieniądzach.

Wy też macie ową wyjątkowość. Wystarczy tylko skrupulatnie poszukać i znaleźć w sobie odwagę do zmiany.

idea-152213__180

Jeśli Komuś z Was marzy się praca, bo jej nie posiada aktualnie lub posiada, ale chce zmienić, bo nie czuje, że to jest jego miejsce na świecie, to zachęcam do ćwiczenia: „Mój wymarzony dzień”. Znajdźcie zaciszne miejsce, przymknijcie oczy i wyobraźcie sobie dzień, w którym spełniają się Wasze najskrytsze marzenia. Jak wyglądacie, czym się zajmujecie, gdzie pracujecie, jak wygląda wasz dzień, dom, relacje z bliskimi, jakie są wasze pasje, etc. Pamiętajcie, że nie macie żadnych ograniczeń finansowych, bytowych itd. Popłyńcie…

Ponad rok temu sama marzyłam w ten sposób, uczestnicząc w rocznym kursie rozwoju osobistego. Opisałam wymarzony dzień w pamiętniku. Dzięki temu dowiedziałam się, co tak na prawdę liczy się dla mnie w życiu prywatnym i zawodowym. Ostatnio przeczytałam sobie to, co wymyśliłam. Jeszcze kilka miesięcy temu wszystko wydawało mi się nierealne, nawet trochę śmieszne. Nie uwierzycie, ale to się dzieje.

drop-of-water-597109__180Codziennie małymi kroplami sączą się MOJE MARZENIA. Mój WYMARZONY DZIEŃ właśnie się realizuje. 

Słonecznego zbliżającego się wielkimi krokami majowego weekendu Wam życzę, w waszych głowach i za waszymi oknami. Już tylko tydzień i będzie grill, spacer, a może samotność łóżkowa z książką nie z powodu tęsknoty za bratnią duszą, a z wyboru 🙂 A może ktoś z was będzie w tych dniach pracował? Też dobrze, jeśli tak chcecie, żeby było. Jeśli nie, to już sami odpowiedzcie sobie na pytanie, „Czy dobrze czuję się w pracy, którą aktualnie mam?” Wielu mądrych ludzi, którzy odnieśli sukces powtarzało: „Pamiętaj nic w życiu nie musisz. Co najwyżej, albo aż: możesz, chcesz, wybierasz.”

Piosenka na dziś, niezwykle optymistyczna i radosna, z rewelacyjnie wciągającym teledyskiem. Zaraził mnie nią ostatnio mój ukochany Krzysztof, z którym zamierzam spędzić pachnącą kwiatami majówkę 🙂 🙂

Categories: Listy z podróży | Tagi: , , | 2 Komentarze

Zobacz wpisy

2 thoughts on “Praca w Polsce JEST!

  1. Alicja

    Wspaniały, mądry tekst. Pani Marto jest Pani moim wzorem szczęśliwego życia, spełniania marzeń, pracy nad sobą. Wielce sobie cenię Logodydaktykę i szkołę Pani Iwonki a Pani jest Jej wzorową uczennicą w moich oczach. Gratuluję niezwykłej lekkości pisania o sprawach w życiu najważniejszych. Pani bloga czyta się z wielką przyjemnością i radością serca. Dziękuję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: